Euroopa lühidokumentaalid

 

Reede 18.11.2016 kell 15:00 kino Sõprus

Elame põneval ajal, mil reaalsus on tihtilugu väljamõeldust küll kummalisem, kuid siiski erutav ja paeluv, ning seetõttu jätkab Rahvusvaheline Lühifilmide Festival Sleepwalkers uhkusega traditsiooni ja toob teieni kava, mis on täis liigutavaid, intrigeerivaid ja lihtsalt väga häid dokumentaalfilme.

Me hoiame end samal lainel põletava teemaga, mis sel aastal Euroopat puudutanud on hirm tundmatu (tuleviku) ees. Hirm on kahesuunaline tee, ning kuigi see võib juhatada mitme erineva tulemuseni, on see kahtlusteta hea motivaator.

Programm on loodud viima teid teekonnale algusest kuni võimalike lõppudeni. Teil on võimalus kohtuda süürlasest fotograafi Issa Toumaga (auhinnatud „9 päeva – minu aknast Aleppos”), kes on oma korterisse kägarassetõmbunult tunnistajaks tänapäeva maailma vaevava konflikti tekkimisele.

Samuti on teil võimalus endalt küsida, kuhu te läheksite, kui pole enam kuhugi minna. Mida te valiksite? „Seal, kus Eufrat ja Sava kokku saavad”, „Kaugeim koht, mille suutsin leida” ja „Tagastatud mees” räägivad teile lugusid ebakindlusest, vaprusest ja ootamatutest lõppudest. Samal ajal heidab „Kodumaa” kergelt mängulise ja iroonilise pilgu vaiksele elule äärelinnas, mida on tabanud käimasoleva pagulaskriisi keeristorm.

Need viis filmi toovad teieni südid tegelased, kujuteldamatud otsused ja keerdkäigud, kuid eelkõige – lootuse.