Filmikool Fookuses: Le Fresnoy

Igal aastal uurib Sleepwalkers mõne filmikooli arhiive, et anda meie publikule võimalus näha tudengifilme kogu maailmast. Sel aastal on Pimedate Ööde Filmifestivali fookusmaa Prantsusmaa ning nõnda ka Sleepwalkersil. Meie võtame luubi alla Põhja-Prantsusmaal asuva Le Fresnoy filmikooli.

Le Fresnoy on kunsti ja audiovisuaalse meedia kraadiõppekeskus, mille eesmärk on aidata noortel kunstnikel kogenud tegijate käe all professionaalset varustust kasutades oma teoseid luua. Teoreetiline ja praktiline tegevus sisaldab kõiki audiovisuaalse meedia vorme elektroonilisest ja traditsioonilisest meediast (fotograafia, film, video) digitaaltehnoloogiate ning muude nüüdisaegsete meediavõimalusteni.

Tudengite projekte lavastavad loomeinimesed ja õpetajad, kes ühe- või kaheaastase residentuuri ajal teostavad õpilaste abiga ka isikliku projekti. Alates 1997. aasta oktoobrist  on Le Fresnoys käinud õpetamas Michael Snow, Claire Denis, Mathieu Amalric, Benoît Jacquot, Tsaï Ming Liang, Miguel Gomes ja paljud teised.

Sleepwalkers näitab kahte programmi uuemate Le Fresnoys tehtud filmidega. Igaühel neist, eksperimentaalsetest dokumentaalfilmidest lummavate mängufilmideni,  on iselaadne nägemus ja selge omanäolisus, mis teevad Le Fresnoyst loomeinimeste kasvulava.

Rohkem infot Le Fresnoy kohta leiab aadressilt www.lefresnoy.net.

Sleepwalkers soovib eriliselt tänada Natalia Trebiki abi eest, mis selle programmi võimalikuks tegi.