Rahvuslik võistlusprogramm

ovrl_logo-01

Igal aastal otsib Sleepwalkers talente, kes Eesti filmikunsti tulevikku viivad. Aasta jooksul on mitmed filmitegijad, sealhulgas Triin Ruumet, saavutanud oma debüütfilmidega publikumenu ja rahvusvahelise tunnustuse ning esimesena sai nende filme näha just Sleepwalkersil.

Kuid Rahvuslik võistlusprogramm pole kõigest moodus näha tuleviku teerajajaid ning nende karjääri algust, vaid ka võimalus kogeda mõningaid tõeliselt suurepäraseid filmielamusi.

Tänavuaastane valik on erakordselt mitmekesine segu mängulistest eksperimentaalfilmidest, musta huumoriga vürtsitatud mängufilmidest ning imeliselt teostatud dokumentaalfilmidest.

Nagu ikka, tulevad mitmed filmid Sleepwalkersi kodust Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudist. Filmid nagu „Süüdlane” –  terane vaatlus kiusamisest ja ühe poisi süütundest – näitavad, kui suur on nende tudengite ning filmitegijate anne, kes eneseväljenduseks pidevalt uusi lahendusi otsivad.

Ka väljastpoolt kooli tuleb palju talente, kellel kõigil on ainulaadne vaatenurk nii Eestile kui elule üldisemalt. Käsitledes mitmeid sügvaid teemasid, millega me kõik peame mingil hetkel silmitsi seisma – sünd, surm, armastus ja kuritöö – on tänavuaastane Rahvuslik võistlusprogramm rikkalik ja peadpööritav eine emotsioonidest ja loovusest.

Nii et tulge maiustage parimaga, mida Eestil pakkuda on.