Rahvusvaheline võistlusprogramm

Basic CMYK

Tänane maailm on mõranenud ja lõhestunud paik. Seda tõika peegeldab selleaastane Sleepwalkersi Rahvusvaheline võistlusprogramm. Oodatult on päevakorras immigratsioon – filmid räägivad nii ümberasumisega seotud traumadest kui ka püüdlustest uude kultuuri sobituda.

Teiseks populaarseks teemaks on inimeste suhtlemisviiside üha kasvav killustumine. Me väldime näost näkku suhtlemist ja näitame elatud elusid läbi kahemõõtmeliste kujundite (fakt, et selle vaatlemiseks kasutatakse filmimeediumi, lisab siia killukese irooniat). Sellega on seotud filmid, mis avaldavad rahulolematust tänapäeva elu suhtes.

See kõik viitab justkui sellele, et tänavune võistlusprogramm on üpris sünge ja ahastav. Kuid vaatamata sellele, et linastuvate filmide teemad on kaalukad, leidub neis tihti kergust ja lootusrikkust. Isegi sünges pimeduses on alati lootustandev tuluke.

Tänavuses võistlusprogrammis on kinofännidele mitmeid lühifilme, mida kindlasti nägema peab. Sealhulgas Cannes’i ja Berliini filmifestivalide võitjad, Sleepwalkersi eelmise aasta Rahvusvahelise võistlusprogrammi võitja kõige uuem film ning 2016. aasta parima lühifilmi Oscari võitja.