Tudengifilmide võistlusprogramm

PS4_Logos_SCEE-02

Tudengifilmid on jätkuvalt filmitööstuse elutähtis jõuallikas, mis annab filmitegijate uuele põlvkonnale võimaluse oma oskusi lihvida ning eksperimenteerida uute loo jutustamise vormidega. Siiski suudab Sleepwalkersi Tudengifilmide võistlusprogramm igal aastal üllatada, näidates filme, mis on
(parema sõna puudumisel) meisterlikud. Kui linastuvad filmid peaksid meile näitama tegijaid, kes alles oma kunstnikuosavust arendavad, siis see, mida nad meile tulevikus pakuvad, peab küll täiesti hämmastav olema.

Programmis on terve rida erinevaid stiile ja ideid, millest mitmed käsitlevad laialt levinud armastuse, kaotusvalu ja lootuse teemasid. Siiski on igal filmil vaid talle omane autoripitser, mis annab tunnistust suurest hulgast talentidest, kellel silma peal hoida. Programmi ulatus ja sügavus loob pildi mitte ainult filmitegijatest, vaid ka erinevatest filmikoolidest üle maailma, kes neid toetavad ning meie armastatud kinomaailma vallutamiseks ette valmistavad.

Avastamist ootavad mitmed pärlid, nende hulgas ka sellised, mis mujal kiidusõnu on pälvinud.
Muu hulgas on programmis 2016. aasta tudengifilmide Oscari võitja „Seal, kus mets lõppeb” ning tänavuse Suurbritannia Encounters Festivali grand prix’ võitja „Kullakallis Maddie Stone”.