Sleepwalkersist sai BAFTA kvalifitseeringuga festival

2015. aastast kuulub Sleepwalkers nende valitud festivalide nimekirja, mille programmi valitud Briti lühifilmil on nüüd võimalus kandideerida BAFTA auhindadele.

Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia (BAFTA) on Ühendkuningriigi sõltumatu heategev ühing, mis toetab, arendab ja edendab erinevaid filmikunsti liike, märgates ja tunnustades meisterlikkust, julgustades kinokunsti harrastajaid ning luues lisandväärtust ühiskonnas laiemalt.

Iga aasta veebruaris toimuv BAFTAde jagamine on filmiaasta üks olulisimaid sündmusi, meelitades kohale filmitööstuse koorekihi. Seal leiavad tunnustust filmikunsti meistriteosed alates Hollywoodi kassahittidest ning lõpetades parimaga, mida sõltumatul filmitootmisel on pakkuda. BAFTA auhinnad jagatakse välja ka parima lühifilmi ning parima lühijoonisfilmi kategooriates.

Lisaks auhinnatseremooniale korraldab BAFTA aastaringselt erinevaid rahvusvahelisi õppeprogramme ja initsiatiive, mis võimaldavad eri vanuses ja taustaga inimestel Ühendkuningriigist, Los Angelesest ja New Yorgist olla kontaktis filmitööstuse kõige perspektiivikamate talentidega. Selle saavutamiseks korraldatakse töötube ja meistriklasse, antakse välja stipendiume ja loenguid ning kaasatakse inimesi mentoriprogrammidesse.

Ühendkuningriigi filmi autoritel, kelle film linastub Sleepwalkers festivali raames, on nüüdsest võimalus esitada oma kandidatuur BAFTA auhindadele.

Selle verstaposti tähistamiseks linastuvad 2015. aasta Sleepwalkers festivalil kõige uuemad BAFTA-le kandideerinud lühifilmid. Rohkem infot ürituse kohta on tulemas lähinädalatel.

BAFTA kohta leiad lisainformatsiooni veebilehelt www.bafta.org

Informatsiooni selle kohta, kuidas esitada oma film BAFTA auhindadele, leiate http://awards.bafta.org/entry#film

 

BAFTA nominatsiooni saanud filmid: